kalendář kurzů
březen - červen 

Kurzy zpracování ovčí vlny.

Zveme všechny, kdo se chtějí zabývat zpracováním ovčí vlny a zdokonalovat se ve výtvarných a řemeslných technikách, které vlna umožňuje. 

Cena jednoho dne je 500,-. Je v ní materiál, kurzovné a jednoduchý společný oběd. U náročnějších témat např. koberec, kde je větší spotřeba vlny, je cena o něco vyšší. Uvedena je přímo u kurzu.  Příspěvek formou např. zeleniny či jakéhokoli koláče, pomazánky do kuchyně vítán.

Dostanete se k nám z Prahy autobusem č. 383 z metra Háje nebo vlakem do Strančic, (trať na Benešov) který navazuje na autobus č. 495 v 9.21 v sobotu i v neděli. Autem po dálnici D1 jste u nás za půl hodinky.

Pracovat budeme od 11 - 17hod. 

Přihlásit se můžete emailem na: janaignis@volny.cz nebo použít telefon: 603 847 098. 

V nové nabídce jsou uvedena i ta setkání, která probíhají na jiných místech. Dejte pozor na místo, čas a kontaktní údaje.

Podzimní setkání 

14. - 15. října


Matka Země v podzimním čase...

Již 4. dvoudenní setkání celoročního cyklu. Budeme proměňovat stolek ročních období podzimními přírodninami a krásou barev. Vyrobíme si drobné podzimní figurky z vlny a pokusíme se zachytit proměnu Matičky Země. 

Setkáme se v Zvánovicích.

Škola plstění pro děti

pro děti od 8 let 

Pro velký zájem otvíráme celoroční setkávání pro děti. Cyklus začneme jednodušší prací na formě, každý si vyrobí jednoduchou kapsičku, taštičku apod. Vždy se domluvíme, čemu se budeme věnovat příště. Setkávat se budeme ve Zvánovicích během školního roku vždy jednou v každém ročním období. 

První setkání je  21. 10. Počet účastníků je omezen.


Vlněný Betlém

11. 11. Olomouc


Sejdeme se ve Waldorfské mateřské školce v Olomouci. Technikou suchého plstění pomocí jehly si vytvoříme základní postavy do Betléma a naučíme se principy figurálního plstění. 

Setkání je určeno především pro rodiče a zaměstnance školky.

Kontaktní osobou pro přihlašování je paní Petra Bradová  email: p.bradova@waldorf-olomouc.cz 

Adventní kalendář

2. - 3. 12. v Iparos

Dvoudenní kurz na kterém v sobotu budeme plstit mokrou cestou obraz cesty děťátka na zem. 

V neděli celou práci dokončíme suchou technikou. Vytvoříme si figurky Marie a Josefa, místo, kam děťátko sestoupí na Štědrý večer.

Přihlášení a podrobné informace najdete na www.iparos.cz