kalendář kurzů 2020

Zpracováváme a proměňujeme ovčí vlnu a ona nás.


V novém roce již kalendář kurzů na celý rok nebude. Budou pouze setkání na přání. Pokud máte svou vlastní představu a potřebu se cokoli v oblasti zpracování vlny naučit, můžete mne kontaktovat a domluvíme podmínky a místo.          

 Každé setkání, které tak společně vytvoříme, bude vloženo na tuto stránku i pro toho, kdo by se rád přidal. Pro uskutečnění je tedy třeba mne buď kontaktovat přes email nebo telefon, nebo si hlídat, zda se na tomto místě něco zajímavého neobjevilo.   

email:   janazvanovice@gmail.com

tel:  603847098        

                        

Cena všech jednodenních setkání je individuální podle spotřebovaného materiálu a náročnosti. Bývá kolem 600,- - 700,-  a je v ní zahrnut jednoduchý oběd - vegetariánská polévka. Čaj, káva, voda je samozřejmostí. V zimních měsících přezutí s sebou, v teplých jsme vždy venku.

Plstění na přání

Podzimní plstění skřítků

24.10. od 11 -17 hodin

cena: 600,-Setkání na přání - jednoduché plstění skřítků, kde si uplstíme látečku na kabátek mokrou cestou a zbytek dopracujeme plstící jehlou. Skřítků si můžeme vyrobit několik, pro radost celé rodiny, dětem do školky apod...

7.března

11.00 - 17.00 hod     cena: 600,-

První splněné přání je setkáním v předjaří...Budeme tvořit ptáčky z vlny, které se dají nožičkami upevnit na větvičku a mohou tak zdobit jakýkoli prostor. Setkání je určeno pro dospělé, případně děti od 9 let. Skupina je otevřená, ale je již plně obsazena. Přihlásit se je možné již pouze jako náhradník, pokud se někdo omluví.

Bližší informace výše...ilustrační foto brzy přiletí :-)

Zvánovické tvoření

Obec Zvánovice nabízí prostor k pravidelnému setkávání zájemců o tvoření a společné povídání.

Věk účastníků je 8 - 180 let...

V tomto roce budeme pracovat především s ovčí vlnou, budeme se učit postupně jednoduché, později složitější postavičky, abychom s podzimem mohli vytvořit vlastní zvánovický plstěný betlém, nebo si třeba poradili i s loutkami na divadlo pro děti. 

Tvoření bude vždy jedenkráte v měsíci v pátek od 15 - 17.30 

v obecním sále u pálenice (velký bílý dům na Růžovém nám. u obchodu)

 Vstupné zde je dobrovolné. Je třeba se vždy přihlásit dopředu na výše uvedený kontakt.

Termíny budou postupně aktualizovány.


17. 1. - figurka jednoduché závěsné víly

7. 2. - Sněženka (ukážeme si jak na figurku stojící). Sněženka je první posel jara, povíme si něco o semínkách v zemi spících a matičce Zemi...